Odos priežiūros patarimai šaltam sezonui

Ištobulinkite savo veido ir kaklo odos prausimosi ir valymo rutiną. Jei norite šaltaisiais metų sezonaus palaikyti odą puikios būklės, Jums reikės pakeisti prausiklį. Vasarą oda tampa riebesnė dėl šilumos ir drėgmės, bet visa tai apsiverčiau aukštyn kojomis, kai oras atšąla. Rinkitės švelnų nedirginantį prausiklį ir įsitikinkite, kad sudėtyje tikrai nėra odą dirginančių ingredientų. Jei Jūsų oda yra sausa, geriausia valymui būtų rinktis drėkinantį valomąjį pienelį ar losjoną. Kad ir koks yra Jūsų odos tipas, turėtumėte šveisti odą kartą ar du į savaitę, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles, Jūsų poros neužsikimštų ir išvengtumėte odos šerpetojimo.

Nepaisant to, koks Jūsų odos tipas, Jums reikia jai pritaikyto odą drėkinančio kremo – net jei Jus kamuoja aknė. Būtinai skaitykite produkto aprašymą ir sudėtį, kad įsitikintumėte, jog jis yra tinkamas būtent Jūsų odai. Pavyzdžiui, jei Jus kankina aknė, rinkitės drėkinantį losjoną, kuris yra sukurtas būtent aknės kamuojamai odai. Jeigu Jūsų oda yra linkusi į egzemą, rinkitės nedirginantį hipoalerginį drėkiklį.

Vien dėl to, kad oras atvėso, tai nereiškia, kad saulė nebespinduliuoja savo kenksmingais spinduliais, todėl įsigykite apsaugą nuo saulės. Tokia apsauga yra būtina visais metų laikais. Rinkitės kremą, kuris apsaugo nuo ultravioletinių spindulių ir yra SPF 30 arba aukštesnės apsaugos.

Švelnesnei odai įgauti, naudokite pieno rūgštis. Sklando legendos, jog Kleopatra maudydavosi pieno voniose, kad turėtų švelnią ir lygią odą. Šis ingredientas dažnai randamas drėkinančiuose kūno kremuose. Tepkitės kremą su pieno rūgštimis dukart per dieną, kad Jūsų sausa oda taptų švelni ir atrodytų sveikiau.

Šveiskite, šveiskite ir dar kartą šveiskite! geriausias šveitiklio receptas, kurį galite pasigaminti namuose yra medus sumaišytas su cukrumi. Medus veikia kaip drėkiklis ir mažina odos sudirgimą, o cukrus, kai juo masažuojate kūną,  skatina kraujo apytaką odoje ir švelniai ją šveičia. Naudokite šį šveitiklį kartą per savaitę tepdami jį ant kelių ir alkūnių. Ilgainiui pastebėsite, kad Jūsų oda tapo švelnesnė ir šviesesnė.

Dušo aliejai daro stebuklus žmonėms, kurių oda sausa ar sudirgusi. Daugelis iš mūsų gyvena labai skubų ir užimtą gyvenimą, todėl dušo aliejai buvo sukurti tam, kad po dušo ar vonios Jums nereikėtų papildomai naudoti drėkinančių priemonių. Taip pat galite rinktis kokybišką drėkinantį kūno prausimo losjoną.

Ribokite savo prausimosi duše ar vonioje laiką. Ilgas buvimas karštame duše ar gulėjimas karštoje vonioje daugeliui atrodo labai atpalaiduojantis ir šildantis ritualas. Turime Jus nuliūdinti, bet karštas vanduo sausina odą, nes nuvalo visus odai reikalingus natūralius riebalus. Taigi, kuo ilgiau mirkstate po karštu dušu ar vonioje, tuo labiau sausėja Jūsų oda. Nebūtina to visiškai atsisakyti, tačiau sutrumpinkite laiką ir šiek tiek sumažinkite vandens temperatūrą.