Kaip melatoninas gali padėti Jūsų miegui?

Melatoninas yra hormonas, kurį Jūsų smegenys išskleidžia, kai Jums ateina laikas miegoti – dažniausiai kai jau gulite ir Jūsų šviesos yra išjungtos. Šiais laikais mūsų miego režimai dažniausiai yra išsikraipę dėl aktyvaus gyvenimo būdo ir laiko leidimo prie kompiuterio ar televizoriaus, o tai reiškia, kad sutrikusi ir šio hormono gamyba, todėl melatonino papildas gali padėti susikurti naują sveiką miego režimą ar pradžiai bent jau padėti užmigti ir geriau išsimiegoti. Kelias dienas gerkite melatonino papildą kiekvieną dieną tokiu pačiu metu ir iškart po to eikite miegoti. Greitu metu Jūsų smegenys pripras ir natūraliai jausitės mieguistas maždaug tuo pačiu metu kiekvieną naktį nors melatonino neišgėrėte.
Greičiausiai norėtumėme dažniau gauti rekomenduojamas 8 aštuonias valandas miego per parą, tačiau kartais tai tiesiog neįmanoma. Taip yra dėl to, kad dažniausiai mūsų smegenys nėra pasiruošusios miegoti, kai jau norėtumėme eiti miegoti ir tenka ilgai gulėti ir laukti, kol „ateis miegas“. Tai vienas būdas kaip melatoninas gali padėti. Visi dalykai, kuriuos siejate su ruošimusi eiti miegoti: atsigulimas į lova ir šviesų išjungimas, padeda Jūsų smegenims efektyviau apdoroti melatoniną.
Jūsų miego ciklas turi didžiulę reikšmę Jūsų poilsio kokybei. Jeigu neturite tinkamos miego rutinos, gali būti, jog kaskart prabudę jaučiatės pavargę ir apsunkę net jei ir išmiegojote rekomenduojamas aštuonias valandas. Tai taip pat gali trukdyti Jums lengvai išgyventi stresą, kurį patiriate per dieną. Jums tereikia išsiugdyti miego rutiną ir galėsite jaustis pailsėjęs net jei kartais miegosite trumpiau nei įprasta. Melatoninas padės Jums susikurti reguliarų miego ciklą, geriau išsimiegoti ir jaustis labiau pailsėjusiam ryte.
Melatoninas padeda lengviau prabusti ir atsikelti ryte. Dažnai žmonės nenorėjimą keltis iš lovos sieja su vangumu, kurį jaučia iš ryto. Dažnam kėlimasis iš lovos yra labai sunkus procesas, tačiau tikrai neturėtų taip būti. Vietoj to, kad spręstumėte šią problemą sukaupę visas jėgas bandydami atsikelti iš lovos, ar kada pagalvojote, kad galite jos paprasčiausiai išvengti, atsikratyti? Ne, ne, mes ne apie atsakomybių atidėliojimą ar išėjimą iš darbo. Melatoninas padės ne tik užmigti ir daugiau pamiegoti, bet taip pat pamiegoti kokybiškiau kad ir per trumpesnį laiką. Jūs jausitės labiau pailsėjęs ir tai padės lengviau atsikelti iš lovos ryte.
Melatonino papildus taip pat galite vartoti kartu su kitais miego kokybei gerinti skirtais papildais. Geriausia būtų naudoti vieną papildą, kurio sudėtis būtų specialiai sumaišyta spręsti tam tikroms problemoms. Žinoma, visada galite pasitarti su vaistininku ar, jei reikia, su gydytoju. Melatoninas ir kiti papildai padės Jums į miegą ir vėl pasižiūrėti kaip į gerą patirtį, tapsite laimingesnis ir labiau darbingas. Jūsų kūnas atsidėkos spinduliuodamas grožiu ir pozityvumu.