Modeliai ir jų svoris

Kai kalbame apie modelių standartus, ūgis reikalauja daugiausia dėmesio. Kuo aukštesnis modelis, tuo geriau. Dažniausiai modelių agentūros pirmiausia ir atsižvelgia būtent į modelio ūgį. Jei modelis atitinka ir ūgio ir svorio reikalavimus, jis jau gali pretenduoti į mados ar podiumo modelius.
Modeliai neturėtų bijoti, jei svarstyklės rodo keliais kilogramais daugiau nei turėtų. Niekas tų kelių kilogramų, išskyrus patį modelį, net nepastebi. Daugelis modelių agentūrų nurodo tik ūgio ir amžiaus reikalavimus – akivaizdu, kad svoris neužima pirmos vietos modelių pasaulyje.
Svarbiausia taisyklė, kai kalbame apie modelių svorius yra ta, kad turėtų būti ūgio ir svorio proporcija. Kuo modelis yra aukštesnis, tuo jis turėtų daugiau sverti ir atvirkščiai. Ir, jeigu modelis savo svorį viršija keliais kilogramais – tai tikrai neturėtų būti pasaulio pabaiga.
Tačiau visai kita situacija yra mados ir podiumo modeliams. Šiems modeliams svoris daro didesnę įtaką nei kitos srities modeliams. Kadangi mados ir podiumo modelių sritis susijusi su drabužiais, specifiniais jų dydžiais, todėl svoris čia atlieka beveik pagrindinę rolę.
Ne paslaptis, kad kai kurios agentūros liepia savo modeliams numesti svorio. Tačiau svarbiausia, kad pats modelis jaustųsi gerai, jei Jums atrodo, kad svorio Jums numesti nereikia, tuomet pasirinkite kitą agentūrą arba modeliavimo sritį. Svarbiausia, kad modelis jaustųsi gerai, nes, jei jausis blogai – tai atsilieps ir jo darbui. Pavyzdžiui, reklamos modeliai yra įvairaus svorio. Šios srities modeliams mažiausiai reikėtų pergyventi dėl svorio reikalavimų. Plius dydžio modeliai taip pat gali lengviau atsikvėpti, tačiau šiokie tokie svorio reikalavimai yra taikomi tiek jiems, tiek kitiems modeliams.
Jeigu modelis visada stresuos ir nervuosis dėl savo svorio, jis bus visiškai nereikalingas nei modelių agentūrai nei klientui, nes niekas nenorės sergančio, nusilpusio, savimi nepasitikinčio modelio. Vietoj to, modelis turėtų suimti save į rankas, atsipalaiduoti, pajusti vidinę ramybę, tuomet ir pasitikėjimas ateis. Kad gerai atliktų savo darbą, modelis turi jaustis patogiai savo kūne, nejausti diskomforto ar gėdos, nes tai pasimato tiek fotosesijose, tiek nuotraukose.