Modelio portfolio

Modelių agentūros puslapiuose modelių nuotraukos turi būti darytos profesionalo. Dažniausiai pačios agentūros modeliams sukuria portfolio, tačiau laisvai samdomi modeliai jau turi turėti padarytus savo portfolio.
Modelių portfolio turi būti tik pačios stipriausios modelio nuotraukos, kuriose būtų išryškinama geriausios modelio pozos, išraiškos, bruožai. Į modelio portfolio turėtų įeiti nuotraukos profiliu bei visu ūgiu. Stipriausia nuotrauka turėtų būti pagrindinė, kad klientai iš karto ją pamatytų.
Kiekvienoje agentūroje modelių nuotraukų skaičius yra skirtingas, todėl nuotraukų kiekis turėtų priklausyti nuo modelių agentūros svetainės išdėstymo. Dažniausiai būna 10-15 nuotraukų. Jei esate laisvai samdomas modelis ir nuotraukas atrinkti portfoliui turite pats, tuomet pirmiausia turite išsinagrinėti modelių agentūros puslapyje esančias kitas modelių nuotraukas, išdėstymą ir pagal tai atsirinkti savo nuotraukas, kurias dėsite, jų dydį bei kiekį.
Prieš keldami savo portfolio nuotraukas, laisvai samdomi modeliai turėtų įsitikinti, kad nėra panašių nuotraukų, t. y., kad pozos ir išraiškos kiekvienoje nuotraukoje yra skirtingos. Taip pat reikia žiūrėti, kad apranga būtų skirtinga. Su viena apranga gali būti ne daugiau 2-3 nuotraukos.
Dažniausiai modelių agentūrų puslapiuose būna jau paskirstyta modelių portfolio į tam tikras kategorijas. Pavyzdžiui – modeliai, fotomodeliai, reklamos modeliai, podiumo modeliai, plius dydžio modeliai, brandaus amžiaus modeliai ir t.t. Modelių agentūroms priklausančius modelius, dažniausiai į kategorijas suskirsto pačios agentūros, laisvai samdomi modeliai, siųsdami savo nuotraukas, jau turi turėti viziją į kurią būtent kategoriją jie taiko. Siųsdami savo nuotraukas, laisvai samdomi modeliai turėtų išsiaiškinti kokios kategorijos apskritai yra tame internetiniame puslapyje, į kurį yra siunčiama, ir tuomet padaryti taip, kad siunčiamos nuotraukos būtų tinkamos tai kategorijai, į kurią modelis ir taiko.