ŽIEDO DYDŽIO VADOVAS – KAIP PASIRINKTI TINKAMĄ ŽIEDO DYDĮ?

Dydžiai matuojami coliais arba milimetrais, atsižvelgiant į žiedo skersmenį ir apskritimą. Skersmuo matuoja vidinį žiedo ilgį, o apskritimas – visos juostos ilgį. Tarptautinis žiedo dydis apima tą patį matavimo procesą, tačiau sunumeruoti dydžiai yra skirtingi, atsižvelgiant į šalį. Prieš pradėdami matuoti, išsirinkite pirštą, ant kurio norėsite nešioti žiedą, tas pats pirštas gali būti didesnis ar mažesnis, atsižvelgiant į tai, kurią ranką matuojate, bet dažniausiai, daugumai žmonių dominuojanti ranka yra šiek tiek didesnė. Šaltas oras gali priversti pirštus šiek tiek susitraukti, o karštis, vaistai ar ligos, gali sukelti pirštų patinimą. Dieta taip pat turi įtakos žiedo dydžiui. Sūrus maistas priverčia jūsų organizmą sulaikyti vandenį, todėl žiedo dydis gali būti didesnis. Dėl šios priežasties rekomenduojame pirštų dydį išsimatuoti daugiau nei vieną kartą, idealu skirtingu dienos metu.
Galite išmatuoti žiedo dydį naudodamiesi virvele arba, galbūt, labiau įprastu daiktu jūsų namuose, siūlu. Paimkite vieną iš šių matavimo priemonių ir apvyniokite ją aplink savo piršto pagrindą, pažymėdami, kur virvelė ar siūlas pirmą kartą susiduria su rašikliu. Tada ištieskite liniuote ir pamatuokite gautą ilgį milimetrais.
Naudojant standartinius žiedų dydžius, kiekvienas pusės dydis sutampa su 0,4 milimetro dydžiu, pradedant nuo 3 dydžio – lygaus 14 mm, 3,5 dydžio – 14,4 mm ir t.t. Vyrams dažniausiai naudojami dydžiai yra 10 (19,8 mm), 10,5 (20,2 mm) ir 11 (20,6 mm).
3 PATARIMAI, KURIAIS VADOVAUTIS RENKANTIS GALUTINĮ ŽIEDO DYDĮ:
1. Jei renkatės iš dviejų dydžių, visada rinkitės didesnį. Didesnį žiedą lengviau pakeisti į mažesnį dydį, negu mažesnį dydį padidinti.
2. Jei renkatės platų žiedą, pirkite didesnį dydį, nei planuojate. Kuo platesnis žiedo pagrindas, tuo didesnis dydis yra reikalingas. Priklausomai nuo pločio, įprastai reikia pridėti 0,25 – 0,50 dydžio dalį prie numanomo įprasto jos dydžio.
3. Žiedą lengviau koreguoti, jei jo šonai yra be papildomų akučių. Jei bijote, kad žiedą gali prireikti koreguoti daugiau, nei vienu dydžiu, verčiau rinkitės vieno akmens variantą.