Kaip kovoti su stresu karantino metu?

Palaikykite savo artimuosius. Karantino metu, daugelis nebegali pamatyti ir susitikti su savo tėvais, seneliais ir kitais artimaisiais. Tačiau interneto dėka galime lengvai palaikyti ryšį ne tik su savo artimaisiais, bet ir draugais. Būtent bendravimas su kitais padės įveikti stresą šiuo sunkiu laikotarpiu ir neleis Jums jaustis vienišiems ir izoliuotiems. Labai svarbu palaikyti ryšį vienas su kitu. Tai galite daryti skambučiais, elektroniniu paštu, socialiniais tinklais ar net vaizdo pokalbiais. Mes visi tai išgyvename kartu, todėl nepamirškite susisiekti su savo artimaisiais.
Medituokite. Meditacija gali padėti sutelkti mintį į tam tikrą objektą, veiklą ar mintį, kad būtų pasiektas psichinis aiškumas, supratimas ir emociškai rami bei stabili būsena. Tokiu laiku būtina rūpintis savo psichine sveikata, o meditacija yra pats geriausias būdas sumažinti stresą, perkeliant neigiamas mintis kažkur toli.
Laikykitės sveiko miego rėžimo grafiko. Kintanti aplinka gali turėti neigiamos įtakos Jūsų miego įpročiams. Nepakankamas miegas gali sukelti didesnį stresą, todėl reikia stengtis laikytis įprasto miego grafiko. Prieš miegą venkite stimuliatorių, tokių kaip kofeinas, alkoholis ar mobilusis telefonas. Jeigu jaučiate stresą, pabandykite sau susikurti naują procedūrą prieš miegą – tai gali būti karšta vonia ar puodelis gardžios žolelių arbatos.
Yra daugybė kovos su stresu būdų, todėl raskite tai, kas patinka būtent Jums, nes yra dalykų, kurie tinka vieniems, tačiau netinka kitiems žmonėms. Svarbiausia – nedarykite sau per daug spaudimo.