Ar rozmarinas gali padėti odos priežiūroje?

Kokios yra rozmarino lapų ekstrakto funkcijos ir privalumai?
Rozmarino lapų ekstraktas turi keletą skirtingų funkcijų. Jis pasižymi didelėmis antioksidacinėmis savybėmis. Taip pat rozmarinas turi ne tik antioksidacinę naudą, bet ir antimikrobinę, priešuždegiminę bei priešgrybelinę naudą.

Kalbant apie specifines odos ligas, rozmarino rūgštis yra didžiausia rozmarino lapų ekstrakto sudedamoji dalis ir ji turi galingą odą raminantį poveikį, kuris gali būti naudingas gydant daugelį ligų, įskaitant sunkią egzemą [taip pat psoriazę ir dermatitą] ir odos alergijas. Dėl rozmarino antioksidacinių ir antibakterinių savybių jis ypač tinka spuogams gydyti. Įrodyta, kad viso augalo ekstraktas ne tik mažina su spuogais susijusį uždegimą, bet ir tiesiogiai kovoja su spuogų protrūkius sukeliančia bakterija. Rozmarino ekstrakto priešuždegiminės savybės gali padėti sumažinti odos patinimą ir paburkimą. Tai taip pat padeda išgydyti nudegimus ir nuraminti odą.

Rozmarinas taip pat šiek tiek išlaiko jaunos odos įvaizdį. Jo antioksidacinės savybės sustiprina kraujo kapiliarus ir padeda sumažinti odos senėjimo požymius. Jis stangrina laisvą ar suglebusią odą, kad atrodytų stangresnė ir jaunatviškesnė, vyresnės moterys bei vyrai naudodami rozmariną grožio produktuose gali džiaugtis jaunatviška oda. Be to, rozmarinas stimuliuoja biologinį aktyvumą ir ląstelių augimą, kad sumažintų smulkias raukšleles.

Ar rozmarino lapų ekstraktas tinka visų tipų odai?
Svarbiausia yra rozmarino ekstrakto rūšis. Rozmarino lapų ekstrakto nereikėtų painioti su rozmarino aliejumi, kuriame yra didelė lakiųjų kvapiųjų medžiagų koncentracija, galinti sukelti didelį odos dirginimą. Tai nereiškia, kad kiekvienam reikia vengti rozmarino aliejaus, tačiau jei esate jautrus kvapams ir pastebite, kad jis Jus dirgina, reikia atkreipti dėmesį į ingredientų sąrašą.

Rozmarinas tinka daugumai odos tipų ir, nors jo aromatiniai komponentai gali sukelti jautrumą, vargu ar daugelyje odos priežiūros produktų rozmarino ekstrakto gali kilti kokie nors odos sužeidimai. Rozmarinų ekstraktas yra kur kas mažesnė odos problema nei rozmarinų aliejus, nes ekstrakte paprastai nėra daug lakiųjų rozmarino aliejaus kvapiųjų medžiagų komponentų. Jei esate linkęs į odos jautrumą, visada galite atlikti pleistro testą, tada stebėkite tą vietą 24 valandas prieš gausiai tepdami produktą ant odos.

Ar rozmarinas tinka su kitais ingredientais?
Kadangi rozmarino lapų ekstraktas yra labiau priešuždegiminis, jis nėra itin aktyvus tokiu būdu, koks gali būti retinolis ar vitaminas C.