Repeticijos prieš mados pasirodymus – būtinos!

Įspūdingi mados pasirodymai susideda ne vien tik iš ėjimo podium, o ir trumpos pozos vidury ėjimo. Nors kai kurie mados šou būna tik su tradiciniu modelių ėjimu podiumu ir pozavimu, tačiau daugelis šių mados renginių, norėdami sužavėti svečius, pasitelkia ir pramoginių elementų, kuriuos modeliams tenka išmokti repeticijos metu prieš pat pasirodymą. 

Dažniausiai repeticijos mados pasirodymams vyksta vos kelios valandos prieš šou. Taip yra daroma dėl kelių priežasčių:
sunku yra koordinuoti tvarkaraščius visiems pasirodymo dalyviams, kad jie atvyktų kitą dieną, todėl repeticija daroma tą pačią renginio dieną
tai padeda išlaikyti šviežesnę choreografiją ir informaciją ir jos nepamiršti
Dauguma repeticijų vyksta daugiau nei kelias valandas, ypač tos, kuriose dalyvauja daug modelių ir yra sudarytos iš kelių dalių, taigi modeliams reikia nusiteikti pasirodymo dieną anksti keltis ir atsinešti į repeticiją kažką (knygą, muzikos, kompiuterį), kad neprailgtų laikas belaukiant kol ateis jo eilė repetuoti.
Per repeticiją modeliai privalo būti labai atidūs. Jei kažką praleis repeticijos metu, per pasirodymą gali visiškai pasimesti, kas gali sugadinti mados renginį. Kartais repeticijoje gali būti nuobodu, tačiau vis tiek nereikėtų atitraukti savo dėmesio nuo jos ir užsiiminėti pašaliniais dalykais ar blaškyti kitų modelių. Režisierius ar choreografas repeticijos metu duos nurodymus, statys modelius į jų vietas, koordinuos visą procesą, kol iš to gausis bendra produkcija. Repeticijos metu bus ir klaidų ir nesėkmių, nes tam ji ir skirta – pamatyti daromas klaidas ir jas ištaisyti.
Dažniausiai choreografija susideda ne tik iš mokymosi vaikščioti ir pozuoti. Tai nereiškia, kad modeliai turės šokti pasirodymo metu, bet choreografas gali modelių paprašyti padaryti kažką, kas neįeina į įprasto mados pasirodymo elementus.
Kiekvienas mados šou turi savo temą, todėl dažniausiai režisieriai įtraukia ir sutapatina temą su pačiu pasirodymu ir modeliais. Nepriklausomai kokia yra choreografija, modeliai turi vadovautis jiems pavestomis instrukcijomis ir atmintinai žinoti kokiu metu kurioje vietoje jie privalo būti. Jei pavesta užduotis yra sudėtinga, modelis privalo treniruotis tol, kol užduotį atlikti išeis tobulai.
Labai svarbu moterims modeliams per repeticiją tobulai išmokti savo eiseną podiumu. Modelių plaukais ir makiažu pasirūpins profesionalai prieš pat mados šou, todėl ateiti į repeticiją modeliai gali atrodydami natūraliai.
Repeticijos metu sužinosite viską, ką reikia žinoti dalyvaujant mados pasirodymuose. Tai bus sunkus darbas, tačiau kartu ir linksmas. Tuo pačiu metu turėsite galimybę užmegzti naujas pažintis su kitais modeliais .