Modelių agentūros paieška

Pirmasis žingsnis – tai būtų nuspręsti kokio tipo modeliu norite būti, nes tai vienareikšmiškai nulems, kokią modelių agentūrą pasirinksite. Kai tai išsiaiškinsite, reikės atlikti tam tikrus tyrimus internete: sužinokite kokios modelių agentūros yra Jūsų mieste, kokie jų internetiniai puslapiai, kokio tipo modelių jie ieško, kokios sąlygos ir t.t. Atkreipkite dėmesį į modelių, su kuriais modelių agentūra dirba, portfolio. Pagal tai galėsite spręsti ar Jūsų išvaizda tiks agentūrai ir ar Jūs galite būti potencialus modelis, tinkantis tam, ko jie ieško būsimiems projektams.
Kai surasite sau tinkamą modelių agentūrą, galite nusiųsti į ją savo portfolio, jeigu tokį turite, jeigu esate dar naujokas modelis ir patirties neturite – tuomet galite siųsti ir paprastas savo nuotraukas. Galite su modelių agentūra susitarti ir dėl susitikimo bei nuvažiuoti pasikalbėti su jais asmeniškai. Tačiau ne visos modelių agentūros skiria tam savo laiką.
Jeigu pasirinkta modelių agentūra daro modelių atrankas, būtinai apsilankykite jose ir sudalyvaukite. Kartu su savimi į atranką – nepamirškite pasiimti ir savo nuotraukų. Gyvas modelio pasirodymas yra kur kas naudingesnis, nei atsiųstos portfolio nuotraukos. Yra daugybė atvejų, kai modeliai buvo atmesti, remiantis vien portfolio nuotraukomis, tačiau buvo pasamdyti gyvos atrankos metu. Jeigu modelių agentūra nerengia modelių atrankų, jokių būdu neaplankykite jų neįspėję. Paprastai modelių agentūros nemėgsta tokių drąsių vizitų, nes yra gaišinamas jų laikas.
Po to, kai nusiųsite savo nuotraukas ir aprašymą modelių agentūrai, atsakymo per daug iš jų nesitikėkite. Paprastai, modelių agentūros neatrinktų kandidatų neinformuoja. Todėl būkite kantrūs ir supratingi. Jeigu nesulauksite iš agentūros jokio atsakymo, nepulkite jiems skambinti, o tiesiog susitaikykite su mintimi, kad modelių agentūra Jūsų nepasirinko.