Fotosesijų anatomija

Žinoma, fotosesijos, kuriose dalyvauja modeliai, niekada nebūna vienodos, tačiau yra keli pagrindiniai dalykai, kurie yra kiekvienoje fotosesijoje.
Fotosesijos gali būti trumpos – iki valandos arba ilgesnės – iki 5 valandų. Būna ir tokių fotosesijų, kurios trunka kelias paras. Tačiau paprastai fotosesija neužtrunka ilgiau 4 valandų. Yra daug faktorių, kurie lemia fotosesijos trukmę: oro sąlygos, natūralios saulės šviesos praradimas, judėjimas į skirtingas vietas.
Prieš atvykstant į fotosesiją, modelis turi būti jai pasiruošęs. Tai reiškia, kad turi būti pasiruošęs šukuoseną ir makiažą. Gali būti tokių atvejų, kai modelis atvykti turi būti jau pasiruošęs filmuotis, t. y. jau su makiažu ir šukuosena. Šiuo atveju modeliui jau pačiam reikėtų pasirūpinti tiek makiažu, tiek šukuosena būsimai fotosesijai.
Tačiau, jeigu į fotosesiją reikia atvykti be makiažo, tuomet modelis turi būti pasiruošęs prieš fotosesiją dar pasėdėti makiažo ir šukuosenų meistrų kėdėse.
Toliau seka modelio apranga fotosesijai. Modelio apranga pasirūpins stilistas, kuris patars ką modelis turi vilkėti per fotosesiją. Jeigu modeliui reikia pačiam pasirūpinti apranga prieš fotosesiją, tuomet jis turi kažką pasirinkti iš savo drabužių spintos arba prašyti taip pat stilisto pagalbos, kuris patartų dėl fotosesijos aprangos.
Fotosesijos metu – geriau dirbti visu pajėgumu! Modelis turi parodyti geriausias savo pozas. Fotosesijos metu gali prireikti pakeisti modelio drabužius, šukuoseną, makiažą ar net fotosesijos vietą.
Kai jau darbas yra atliktas, modelis gali persirengti savo mėgstamus džinsus, užkąsti ar atsigerti. Jeigu modeliui pasiseks, fotografas leis jam bent akies krašteliu pažiūrėti į fotosesijos kadrus. Kai viskas yra pasakyta ir padaryta, modelis turi padėkoti savo fotografui ir visai komandai, su kuria dirbo ir eiti namo bei pradėti ruoštis kitai fotosesijai.