Fotografų asmenybės modelių pasaulyje

Ir nesvarbu ar modelis dirbs tik su fotografu, ar su visa komanda. Tačiau kiekvienas fotografas turi savo charakterį, asmenybę. Todėl su vienais fotografais yra lengviau dirbti, su kitais sunkiau.
Visi fotografai yra profesionalūs ir savo darbą atlieka kaip tik gali profesionaliau, tačiau jų darbo specifika, jų lūkesčiai iš modelio, fotografavimo būdai yra skirtingi. Todėl modelių pasaulyje fotografai yra skirstomi į kelias kategorijas.
Draugas. Šios kategorijos fotografai yra labai draugiški. Jie stengiasi, kad modelis pasijustų patogiai bei laisvai. Jiems patinka juokauti fotosesijos metu. Šių fotografų tikslas dirbant su modeliu – kad modelis pasijustų taip, lyg su fotografu būtų pažįstami jau labai senai. Tokie fotografai ir po fotosesijos palaiko glaudžius ryšius su modeliais.
Diktatorius. Šio tipo fotografai yra labai tikslūs, griežti ir puikiai iš anksto žino ko jie nori iš fotosesijos ir modelio. Tokie fotografai gali būti labai užsispyrę, kategoriški ir ne itin atviri modelio išreikštiems pasiūlymams dėl fotosesijos. Modeliui pozuojant, jie linkę visiškai kontroliuoti modelio pozas ir judesius, nes atmestinai žiūri į modelio pasiūlytas pozas.
Abejingas. Šio tipo fotografai yra tokie nerūpestingi, kad dažniausiai sutinka su viskuo, ką modelis pasiūlo. Ir nesvarbu ar tas pasiūlymas tinka fotosesijai ar ne. Šie fotografai išsirenka fotosesijos dieną ir laiką labai greitai ir tiesiog daro fotosesiją be jokio išankstinio planavimo. Jie neturi konkrečios temos fotosesijai, todėl leidžia modelio vaizduotei pasireikšti kiek tik jis nori.
Viliotojas. Šio tipo fotografai gali pasirodyti šiek tiek per daug mėgstantis fotografuoti modelį nei turėtų (dažniausiai tai atsitinka su moteriškų modelių fotografais). Jie gali pasirodyti šiek tiek gąsdinantys, tačiau jie yra profesionalai ir niekada neperžengia padorumo ribų. Kol modelis pozuoja – jie gali būti pernelyg susijaudinę ir sakyti tokias frazes kaip „O taip, tai seksualu!“, „O taip! Aš myliu tai”.
Iškrypėliai. Šio tipo fotografai naudojasi modeliu tiek fotosesijos metu, tiek po jos. Šie fotografai gali būti tiek profesionalai, tiek apsimetėliai. Dažniausiai jie fotografuoja tik nuogas arba pusiau nuogas merginas. Jie yra agresyvūs ir puikiai žino ko nori iš fotosesijos. Tokių fotografų patariama modeliams vengti bet kokia kaina.