Ar leisti savo vaiką į vaikų modelių agentūrą?

Vaiko modelio gali būti paprašyta atlikti ir jam nemalonius dalykus, pavyzdžiui – pozuoti paplūdimyje su maudymosi kostiumėliu, kada yra šalta, dėvėti per mažus batus arba per 1 valandą pakeisti tris šukuosenas. Todėl, jeigu Jūsų vaikas nemėgsta šukuotis, jam nepatinka kada yra purškiami laku plaukai ir formuojama šukuosena arba nemėgsta persirenginėti – tuomet modeliavimas tikrai ne Jūsų vaikui. Vesti į modelių agentūrą vaiko taip pat nereikėtų, jeigu vaikas nepatogiai jaučiasi tarp nepažįstamųjų suaugusiųjų, nes su nepažįstamais dirbti – vaikui teks gana dažnai.
Modeliai vaikai turi būti laisvi ir nebijoti bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, sekti jų nurodymus. Iš modelių vaikų yra tikimasi, kad jie parodys savo, kaip modelio profesionalumą ir nesielgs vaikiškai, todėl modeliai vaikai turi būti subrendę ne pagal savo amžių. Klientai, besirinkdami vaiką savo fotosesijai, greičiausiai išsirinks tą, kuris seks jo nurodymus, greitai įsisavins kas jam yra aiškinama ir vykstant darbui – nepradės skųstis ar net verkti.
Modeliai vaikai taip pat turi būti atsparūs ir užsiauginęs „storą odą“. Nes iš kliento jie ne kartą girdės žodį „ne“. Žinoma, kūdikiai ir maži vaikai to dar nesupranta, tačiau vyresni supranta ir kartais per stipriai reaguoja. Todėl tėvų pareiga čia būtų – išmokyti savo vaiką palikti už nugaros nuoskaudas, ir suprasti, kad šį žodį – vaikas girdės dar ne vieną kartą, nes tai neišvengiama modelio darbo dalis.
Modeliui vaikui yra geriausia tada, kuomet tėvai į vaiko modeliavimą žiūri kaip į smagų žaidimą, hobį ar pomėgį. Nereikia per daug rimtai reaguoti į šią vaiko veiklą, nes vaikas tai pajutęs, ims stresuoti, manydamas, kad nepateisina tėvų lūkesčių. Nesitikėkite, kad Jūsų vaikas, dirbdamas modeliu, staiga praturtės ir apmokės visas Jūsų sąskaitas ar nupirks naują automobilį. Neverskite vaiko eiti į modelių agentūrą, jeigu matote, kad vaikas akivaizdžiai nerodo didelio noro ten eiti, nespręskite už vaiką, o leiskite jam pačiam rinktis.