Kokią funkciją odos priežiūros produktuose atlieka antioksidantai?

Kas yra antioksidantai ir ką jie daro. Antioksidantai yra medžiagos galinčios užkirsti kelią arba sulėtinti odos ląstelių žalojimą, kurį sukelia laisvieji radikalai. Laisvieji radikalai yra nestabilios molekulės, kurias gamina mūsų ląstelės, kai jos turi kovoti su stresu – tiek vidiniu (uždegimu), tiek išoriniu (pavyzdžiui UV spindulių poveikiu). Kadangi radikalai yra nestabilūs, jie bando prisijungti prie sveikų odos ląstelių, o tai gali jas pažeisti.

Kuo naudingi antioksidantai? Antioksidantai neutralizuoja laisvuosius radikalus, kad apsaugotų jūsų odą nuo pažeidimų. Naudodami antioksidantus odos priežiūros priemonėse skirtose vyrams bei moterims, padėsite išvengti matomų odos pažeidimo požymių: raukšlių, taip pat ir smulkių raukšlelių, tamsių dėmių, randų nuo spuogų ir nelygios odos. Tačiau yra daugybė ingredientų priskirtų prie antioksidantų. Daugelis iš jų turi papildomų privalumų, tokių kaip uždegimo šviesinimas bei raminimas.

Koks yra geriausias antioksidantas? Kadangi yra įvairių antioksidantų rūšių, geriausias antioksidantas priklausys tik nuo jūsų asmeninių poreikių. Kai kurie antioksidantai gali padėti blukti tamsioms dėmėms ir pakeisti spalvą, taip pat kiti antioksidantai gerai nuramina paraudimą, todėl nieko negaišdami peržiūrime kelis iš jų:

Polifenoliai – mikroelementai, randami tokiuose augaluose kaip žalioji arbata ar vynuogės. Jie ne tik kovoja su laisvaisiais radikalais bet ir turi stiprų priešuždegiminį poveikį, todėl yra naudingi kovojantiems su paraudimais, sudirgimais ar akne.

Vitaminas A (kitaip retinolis) – antioksidantas, kuris kaip įrodyta stimuliuoja kolageno gamybą ir pagreitina ląstelių atsinaujinimą, tai yra geriausias variantas švelninat smulkias bei didesnes raukšles bei žinoma skatina tolygesnį odos toną.

Vitamino E galima rasti daugelyje odos priežiūros priemonių ir dėl rimtos priežasties. Vitaminas E turi ne tik antioksidacinių savybių bet ir padeda odai gyti bei atsinaujinti. Tie, kurie turi sausą, šiurkščią ar pažeistą odą, gali norėti išbandyti vitaminą E.

KoenzimasQ10 – randamas natūraliai mūsų kūne. Deja, mes jo pagaminame mažiau, dėl senėjimo. Tyrimai rodo, jog CoQ10 padeda stimuliuoti kolageną siekiant geresnės odos struktūros ir elastingumo, todėl tai tampa anti-senėjimo jėgaine.

Vitaminas C yra pamėgtas dermatologų, dėl jo gebėjimo padidinti kolageno gamybą, pašviesinti tamsias dėmeles, aknės randus ir saulės žalą. L-askorbo rūgštis yra gryna vitamino C forma ir pati veiksmingiausia vitamino C rūšis randama odos priežiūros priemonėse, tačiau ten yra daugiau švelnių vitamino C darinių tiems, kurių oda yra jautri.

Nikotinamidas – Vitamino B3 forma, kuri daro viską po truputį. Įrodyta, jog tai padeda sustiprinti odos lipidų barjerą, sušvelninti uždegimą ir paraudimą, blukinti hiperpigmentaciją, taip pat pagerinti išsiplėtusių porų, blyškumo ir nelygios odos išvaizdą.