Ką valgyti, kai…

Jeigu ruošiatės ilgam bėgiojimui arba ilgam važinėjimui dviračiu – bent tris valandas iki savo veiklos turite „užsipilti pakankamai kuro“. Puikiausiai tiktų angliavandenių, šiek tiek baltymų ir gerųjų riebalų kombinacija. Tai galėtų būti graikiškas jogurtas su uogomis, riešutais, avižomis, bananu ir kokoso sviestu.
Po treniruotės būtinai išgerkite didelį kiekį vandens ir suvalgykite šiek tiek angliavandenių ir baltymų. Tai gali būti migdolų pienas, vaisiai, vėlgi graikiškas jogurtas su avižomis, uogomis ir riešutais.
Jeigu ruošiatės į aerobikos treniruotę ar sporto salę – bent valandą prieš treniruotę – reiktų suvalgyti labai lengvą užkandį. Atsižvelgiant į tai, kad treniruotės metu greičiausiai reikės daryti pliometrinius pratimus arba daug šokinėti, turbūt nenorėtumėte, kad tuo metu pradėtų vykti ir virškinimo procesas. Lengvam užkandžiui puikiai tiks bananas, lengvai garintos daržovės, riešutai ir kokosų vanduo.
Po treniruotės išgerkite kokosų vandens, valandą pailsėkite ir galite pasimėgauti baltymų ir angliavandenių mišiniu. Tai gali būti kaip pusryčių tipo meniu – kiaušiniai su daržovėmis – būtų labai geras pasirinkimas. Kadangi po tokių treniruočių riebalai nėra lengvai pasisavinami į kūną, galima į maisto racioną įtraukti ir šiek tiek riebesnių valgių – avokadą, sveikų aliejų.
Jeigu ruošiatės svarmenų kilnojimo treniruotei – koncentruotų baltymų ir sveikų riebalų mišinys būtų puikus pasirinkimas. Porcija žuvies arba liesos mėsos su sauja riešutų – padės ilgai išlaikyti gerą energiją. Tačiau, jeigu laiko iki treniruotės yra likę ne daug – galima išgerti vieną nedidelę espreso kavos puodelį, šaltos žalios arbatos arba baltymų kokteilio.
Po treniruotės geriausiai valgyti daug angliavandenių. Nes tuomet Jūsų glikogeno atsargos yra išeikvotos, o raumenys ieško energijos. Baltymai padės atkurti raumenų pažeidimus, todėl baltymai taip pat yra labai svarbu. Išbandykite rudųjų ryžių pyragą su bananais ir migdolų sviestu, kiaušinius su rūkyta lašiša ar baltyminį kokteilį.