Viskas, ką Jums reikia žinoti apie sluoksniuotus plaukus

Terminas „sluoksniai” yra labai platus. Priešingai nei daugelis kitų kirpimo ir dažymo būdų, sluoksniuoti plaukai kiekvienam gali atrodyti visiškai skirtingai, priklausomai nuo Jūsų plaukų tipo ir kirpimo būdo. „Paprastai aiškinant, iškarpytų plaukų kirpimas vyksta kerpant plaukus trumpiau tam tikrose vietose, dažniausiai ties viršugalviu ir keičiant kirpimo ilgį per visus plaukus,“ sako profesionalus užsienio kirpėjas Andrew Barton. Nesvarbu, ar Jūsų plaukai kirpti „pixie“ kirpimu, ar jie liemens ilgio, garbanoti ar tiesūs, iškarpymas gali juos pabrėžti. Stilistai sako, kad sluoksniavimas primena skulptūros lipdymą. Tai padeda pakeisti plaukų formą ir pabrėžti vietas, kurias norite. Tai priklauso nuo Jūsų veido formos, kaulų struktūros ir plaukų tipo.

Sluoksniuoti plaukai tinka visiems ir kiekvienam. Pati geriausia žinia yra tai, kad sluoksniuoti plaukai tinka visiems plaukų tipams. Jie dažniausiai skirti nuimti palengvinti storų plaukų išvaizdą, dėl to žmonės su plonesniais plaukais galvoja, kad iškarpymas pablogins jų situaciją. Tačiau Bartonas sako, kad nereikėtų nerimauti: „taip, sluoksniai gali sukurti plonesnių plaukų iliuziją, tačiau patyrę kirpėjai, pagal Jūsų norus, sukurs storesnių plaukų iliuziją.“ Šį kirpimą yra tikrai verta išbandyti, nes kaip ir žmonės, jis būna įvairių dydžių ir formų, todėl gali būti pritaikytas kiekvienam.

Švelnūs prakarpymai yra populiariausi. Kai galvojame apie iškarpytus plaukus, mums dažniausiai į galvą ateina itin ryškiai iškarpyti 80 – ųjų „mullet“ stiliaus kirpimai, tačiau 2020 – aisiais plaukų sluoksniavimas yra  kur kas švelnesnis. Žinoma, „mullet“ kirpimas šiais metais taip pat yra populiarus, bet Jums nebūtina jam pasiryžti. Švelnus plaukų iškarpymas suteiks Jums švelnų, natūralų efektą, kurio mes visi trokštame.

Sluoksniai pagyvina garbanas. Jeigu Jūsų plaukai garbanoti, plaukų sluoksniavimas gali juos visiškai pakeisti. „sluoksniai gali suteikti daug naudos garbanotiems plaukams. Jie palengvins plaukų tekstūrą ir sukurs ilgesnio veido iliuziją,“ aiškina Bartonas. Garbanotų  plaukų savininkai turėtų tiksliai aptarti plaukų procedūrą su savo kirpėju. Jūsų stilistas turėtų padėti Jums nuspręsti, kas Jums labiausiai tinka. Jeigu turite garbanotus ar banguotus plaukus, visada prisiminkite, kad sluoksniai dar labiau išryškins garbanas.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad iškarpytų plaukų priežiūra gali būti (tačiau nebūtinai) sudėtingesnė nei tiesaus kirpimo plaukų. Tai priklauso nuo Jūsų plaukų tipo ir kokio šukuosenos rezultato Jūs norite. Jums taip pat gali reikėti dažnai patrumpinti plaukus, jei norite palaikyti tam tikrą įvaizdį. Svarbiausia, įsitikinkite, kad Jūsų kirpėjas supranta, ko Jūs norite.