Kaip išvengti nemigos?

Tačiau yra keli patarimai, padėsiantys kiekvieną naktį išmiegoti bent po 8 val.
1. Prieš miegą, išjunkite visas šviesas ir visą technologiją: kompiuterius, telefonus, televizorius, radijas ir t.t. – iki 21 val. Elektromagnetinės bangos sujaukia mūsų kankorėžinę liauką, kuri yra atsakinga už miego hormono gaminimą.
2. Po 15 val. jokio kofeino, žalios arbatos ar juodo šokolado. Norint arbatos, galima gerti tik natūralių žolelių arbatą. Kofeinas labai veikia miego kokybę, todėl patariama po pietų nebevartoti jokių produktų, kuriuose yra kofeino.
3. Patariama prieš miegą pasiklausyti ramios, atpalaiduojančios muzikos arba net atlikti meditacijos praktiką. Meditacija prieš miegą sukuria ramią būseną, kuri ir reikalinga kokybiškam miegui.
4. Venkite ryškių šviesų. Jeigu turite neužbaigtų darbų ir norite juos atlikti jau gulėdami lovoje, tuomet įsijunkite stalinę, blankesnę lempą, kad ryškios šviesos neerzintų Jūsų prieš miegą.
5. Prieš miegą atlikite kvėpavimo pratimą. Tai yra gilus, lėtas kvėpavimas – bent 20 iškvėpimų ir įkvėpimų. Šis pratimas atpalaiduoja ir kūną ir mintis, todėl greitai užmigsite.
6. Prieš miegą išgerkite puodelį šilto pieno su žiupsneliu druskos ir cinamono – tai nuostabus miego tonikas.
7. Prieš miegą galite pasimėgauti ir karšta vonia su epsomo druska. Šioje druskoje esantis magnis – puikiai tinka atsipalaidavimui.