Peršviečiami drabužiai ir aksesuarai drąsiai apnuogina moters sielą

Pleksiglasas, polikarbonatas, organinis stiklas, PVC vinilopolichloridas.
Šie ausį rėžiantys pavadinimai vasarą karaliauja prabangiuose garsių Italijos dizainerių salonuose Milane ir Romoje. Mados teoretikai teigia, kad vieną įdomiausių šios vasaros tendencijų, išprovokavo laikmetis.
Išsekinta finansų krizės sukelto chaoso moters siela, lyg kažkokia efemeriška substancija, trokšta pakilti virš pilkos kasdienybės. Dailioji lytis geidžia išsivaduoti iš metropolijų smogo, gyventi sveikai ir laimingai. Būtent tai nulėmė norą apsinuoginti.
Mados kūrėjai lyg orakulai žvelgia į ateitį. Jau prieš metus stebint podiumus tapo aišku, kad mados sostinėse dar niekada nebuvo tiek daug technomedžiagų. Lyg peršviečiamas krištolas plastikas ir pleksiglasas, polikarbonatas ir vinilas tampa ne šiaip sau materijomis, iš kurių gaminami šios vasaros drabužiai ir aksesuarai. Jie – tai pozityvus žvilgsnis į rytdieną, švarios moters sielos išaukštinimas.
Sutikite, juk pasirodyti gatvėje su rankine, pro kurią persišviečia visas tavo gyvenimas, reikia drąsos. Rankinės turinys parodo, kas vyksta sieloje – ten karaliauja chaosas, ar tavo gyvenimas atvirkščiai, tvarkingas, švarus?
Bet, pasak mados tyrinėtojų, svarbu tai, kad moteris apskritai išdrįso išeiti į dienos šviesą, drąsiai patenkindama kitų smalsumą pažvelgti į jos vidų.
Už naujos vasaros kolekcijos populiarumą galima padėkoti ne tik kūrėjams, bet ir technologams. Juk dar prieš dešimtmetį peršviečiamo plastiko basučių ant savo pėdų nebūtų galėjusi įsivaizduoti nė viena moteris. Visai dėl paprastos priežasties – medžiagų kokybė buvo prasta. Šiandieninės technomedžiagos suteikia galimybę jaustis patogiai.
„Borbonese“ , „Jil Sander“, „Furla“, „Alexander McQueen“, „Emporio Armani“ prabangios, plastiko, polivinilo rankinės – spalvingos, jos nustebina ekstravagantišku siluetu ir prabangia apdaila.
Skaidraus plastiko „Stella McCartney“, „Jimmy Choo“, „Victor & Rolf“ basutės primena sakus. Tuo tarpu Donatella Versace rizikuoja labiau už kitus kūrėjus – iš plastiko dizainerė pagamino vieną agresyviausių trečiojo tūkstantmečio apavo limituotą seriją – tai pleksiglaso basutės stambia platforma, papuoštos metalo kniedėmis.
Mados kūrėjų fantazijai nėra ribų. Iš krištolą primenančio plastiko jie kuria vasaros papuošalus. Prabangi apelsinų spalvos „Balenciaga“ mados namų apyrankė žavi „liberty“ stiliaus plastiškomis formomis.
O dizainerė Miuccia Prada nustebino savo klientes auskarais. Juose dera ir tviskantys „Swarovski“ kristalai, ir matinis pleksiglasas.