Kolekcijų aprašai renginiui „Apkalbos 2011″

 

Renginyje dalyvavę dizaineriai ir jų kolekcijos:

 

1.1 Jurgita Martinionytė (Kauno kolegija) ,,Lašas fatališkos esencijos‘‘  (Drop of fatalistic essence)

Miesto vakarėlių Liūtė, visi atsisuka jai įėjus į aplinką. Ji renkasi. Jos pakulnė taukši taip, kad stiklinis grindinys sudužtų, o jei kas pakristų po kojom- nė nepastebėtų. Jos tikslas – gerai pasiaust, šiandienai ar kelioms dienoms. Ji gyvena dabar ir nelaukia rytojaus. O drabužiai tai Jos priemonė lengvai tą įgyvendint.

 

1.2. Kristina Rutkauskaitė Kauno kolegija Graphosoma”

Jie išraiškingi, duoda peno vaizduotei, nes lygiuojasi į mažus stebuklus, kai kada-  prisitaikančius prie   aplinkos. Viskas ateina iš gamtos ir nieko gražiau už ją nėra. Vabalai.

1.3. Irma Pėstininkaitė (Kauno kolegija) Paukščio skrydis (Bird‘s flight“ )

Sukurti kolekciją įkvėpė žuvėdros motyvas. Žuvėdra yra laisvės simbolis, siekis skristi, atsiplėšti nuo žemės. Laisvės pojūtį drabužiuose atspindi ne tik skrendančio paukščio motyvas, bet taip ir gausios klostės, platūs kimono, japoniško stiliaus diržai, lengvai plazdantis audinys.

1.4. Jekaterina Maziliauskaitė (Kauno kolegija) “Pasjansas”

Tai kortų žaidimas, kai kortos  dedamos į laukelius, pradedant Tūzais ir baigiant Karaliais. Jei stulpelis ištuštėja, į tuščią vietą galima nukelti tik Karalius arba kortų eilę su Karaliumi viršuje. Gyvenimas….. o Ji žaidėja. Aistringa? Tą pasakyti būtų per daug. Šalta? – per mažai… Ar Ji apskritai ką nors jaučia, o jei jaučia tai ką? … Abejinga meilės žaidimo Primadona…  Gaila, kad dėl šio žaidimo ir Teatro negalėjai likti gyvas…  Nesvarbu, kad Tu Karalius, gal tiesiog tapai nereikalingas ….ir Tavo vyne nuodai? …

1.5. Edita Jacevičienė (Telšių VDA) „Ženklas“ („Sign“)

Žmogaus ir rašto simbiozė – kaligrafija ant kūno, kurios asociacija kaip senovinis kūdikio vystyklas, kaip kūno tvarstis, kaip senovės egiptiečių įkapės… Žmogus – raštas – raidės kuria vaizdą interpretuojamą drabužyje – 6 modelių kolekcijoje, kur ažūrinės juostos, dekoruotos įvairiomis raidžių formomis tarsi “keliauja” kūnu, vienaip ar kitaip jį dekoruodamos, įtverdamos…Įkvėpimo šaltiniai: raštas, raidžių formos, kai ženklas virsta raide, pirmosios knygos – papiruso ritinėliai,  kaligrafija, seni rankraščiai, rašymas ant kūno.. Dvi kontrastingos medžiagos – ažūrinės ir grubokos struktūros mezginiai, prabangos ir paprastumo derinys, arba kaip moteris švelni ir teisinga ir šalta jei reikia- daugybė dalykų viename žmoguje. Juostos– kaip Briugės nėriniai, kurie buvo susukami į ritinėlius ir jais grožimasi židinio šviesoje. Viskas persipynę ir perėję vienas į kitą, viskas yra viena, o viena yra atskira.

 

 

1.6. Laura Palubinskytė (Telšių VDA)Emocijų paletė“  “Palette of emotion”

Potraukis ryškioms spalvoms, daugybei atspalvių, kontrastingų paviršiaus faktūrų paieškos suformavo drabužių kolekciją„Emocijų paletė“, kuri perteikia spalvos ir emocijos ryšio idėją. Tai netradicinė apranga asmenybei, kuri nebijo išsiskirti, nors ir slepia visą kūną. Drabužių ansamblis gali būti traktuojamas kaip proginio ar sceninio kostiumo variantas.

1.7. Jungtinis darbas. Sigita Poškaitė; Aušrinė Urbonaitė; Justina Tarvainytė; Lina Zavackytė; Lidija Bimbirienė; Samanta Juozapaitytė; Asta Povilaitytė; Inga Gaigalaitė; Eglė Stonytė  (ŠIAULIŲ UNIVERSITETAS. MENŲ FAKULTETAS) Aprangos aksesuarų kolekcija „Military“ /Clothing accessory collection “ Military“

įkvėpimo šaltinis- praeitis. Kuriant aksesuarus prototipais pasirinkta XVIII a. Piratų aprangos stilistika, XVI a. Šarvų siluetai bei XX a.pr.aviatorių apranga. Jų funkcionalumas šioje kolekcijoje priblėsta  ir virsta gotiškos, neliečiamos karės neatsiejama įvaizdžio dalimi. Kolekciją sudaro 9 modeliai, kurie sudaryti iš galvos apdangalų ir liemenių, diržų sistemų bei rankos, kaklo  ir pečių aksesuarų.

1.8 Jungtinis alternatyvios mados projektas: Greta Dužinskaitė, Ingrida Savickytė, Jolanta Kačinskienė, Viktorija Naciūtė, Aistė Petrauskaitė, Odeta Šiukšterytė, Aušra Budrytė, Justina Zymonaitė, Kristina Miliūtė. (VDA Telšių dailės fakultetas ) “Pagaminta iš popieriaus”.- Projekto  idėją inspiravo nostalgija vaikystės žaidimams – popierinių lėlių drabužiai. Rūbai plokšti, kartais vienpusiai, tarsi iškirpti iš popieriaus. Popierinės lėlės prisiminimai.

Širdingai dėkojame projekto rėmėjui – Šiaulių neaustinių medžiagų fabrikui „Neaustima“.

 

1os dalies pabaiga. Pertrauka.

 

 

2.1. Erika Mežidovienė (Kauno kolegija) „Margomanija“

Margumas, spalvos ir raštai. Su jais veržliai, pašėlusiai, amazoniškai užkariauti Pasaulio. Ryškūs raštai ne tik drabužiams bet ir gyvenimui. Tvirtu žingsniu, šviesia galva, pašėlusiu ritmu. Neverta painiotis kelyje. Ji ryškus, pašėlęs, spalvingas žvėris.

2.2. Vilma Prūsaitytė (KTU) Lemtingas fenomenas. (Decisive phenomenon)“

Stilius gimęs iš harmonijos ir kontrastų, iš vaizduotės ir atsitiktinumų. Nepavaldus jokiems suvaržymams, nepriklausomai ar esi laisva ar ant pečių užsikrovusi pusę pasaulio moteris.

2.3. Erika Kontrimaitė (Telšių VDA) „Lininė snieguolė“ „Flaxy Snowdrop“

Pasakoj Snieguolė ištirpo. Tokia trapi ir švelni, tokiam gūdžiam pasauly. Lauki sulaikęs kvapą ir žiūri miško pusėn- kas iš ten išeis, Ji, gyva,  ar tik jos sielos dūmas pasklis…

2.4. Eglė Koženiauskaitė (Kauno kolegija) “Aksomo kerai”

Kolekcijoje alsuoja paslaptingos, mistiškos, elegantiškos ledi įvaizdis. Vyrauja aksominis audinys, kuris nuo senų laikų vertinamas ir laikomas vienu prabangiausiu audiniu. Didelis dėmesys skiriamas drabužių dekoracijai, vyrauja augalų motyvai.

 

 

 

2.5. Alina Stepančuk (Vilniaus kolegija) Erdvė už Žemės“ („The place behind the Earth“)

Žemė – žmonių planeta. Bet kas už jos? Ir žmogus žengia ten, kur atstumas matuojamas ne kilometrais, o šviesmečiais, kur lyja meteorais, kur skraido ne paukščiai, o kosminės stotys, kur šviečia ne viena saulė, o šimtai, ir paukščių takas net nežino, kas tie paukščiai, ir naktis – ne naktis, o beribė galaktikų gelmė.Kosminė stotis, technika, ekranai, aparatūra… Žmogus ten toks didis savo protu ir toks pažeidžiamas savo kūnu… Sunku judėti, sunku kvėpuoti, pavojinga aplinka, pavojinga saulė…

 

2.6. Alona Selivanova, Iveta Vevere (Latvija, Rezekne Higher Education Institution) „Whirlwind and Vertigo”

Life is a stream of the energy. It makes rivers flow, our hearts to beat and sky to shimmer brightly blue, but not for all of us. As for those who stood way up high , but wasn’t grateful Someone gave a lesson. She was the Dutches, she had a man and children, but she lost everything for Sin… And has left with it alone. Stream, as always, moves back and forth to create a new whirlwind and vertigo of life, will you look in Her eyes to search for that hope.

 

2.7. Ilona Danienė (Telšių VDA) „Ir vėl taškas“

Taškas juda linija,  kuri nuolat sukasi ir sudaro optinį efektą. Ach moterys, nuolat sukasi, dūzgia, juda, sudaro optinį efektą… J

 

2.8. Nina Golovko Kauno kolegija „Šachas ir matas / Shah ir mat“

Lėlių karai, ar jie vyksta tik žaidimų kambaryje? Žaisminga nebūtinai gera.  Stilius atspindintis charakterį. Naivu tik iš pirmo žvilgsnio. J

 

2os dalies pabaiga

 

Pilno dydžio nuotraukos sudėtos serveryje:

http://www.mediafire.com/?m61jbfnb2n5ru