Kaip sukurti odos priežiūros rutiną paaugliams

Problemą papildo faktas, kad paaugliai gana dažnai apleidžia savo odą ir plaukus, arba per daug dėl jų nerimauja, abejais atvejais dar labiau sustiprindami šią problemą. Nors svarbu, kad paaugliai tinkamai prižiūrėtų savo veido odą, svarbu, kad odos ir plaukų priežiūros režimas atsižvelgtų į paauglių sąlygas ir poreikius. Įprasti odos priežiūros patarimai paaugliams. Pirmiausia reikia nustatyti asmens odos tipą. Yra keturi pagrindiniai tipai: įprasta (normali), sausa, riebi ir mišri oda.

Normali oda: ji turi lygų odos atspalvį, minkšta tekstūra, be jokių matomų dėmių, raudonų ar pleiskanų dėmių. Poros vos matomos, odos paviršius nėra nei riebus, nei sausas. Plaukite veidą 2-3 kartus per dieną švelniu prausikliu ar įprastu muilu ir vandeniu, kad pašalintumėte nešvarumus ir prakaitą.

Sausa oda: ji yra šiurkšti, kartais niežti, beveik permatomos poros. Sausą odą dažniausiai sukelia ląstelių išsiskyrimas iš išorinio odos sluoksnio (epidermio). Sausai odai normaliomis sąlygomis natūralūs kūno aliejai padeda išvengti vandens praradimo iš odos. Jei oda sausa, kasdien veidą plaukite švelniu valikliu, kad oda neišsausėtų. Po plovimo veido odą drėkinkite kvepalais, neturinčiais alkoholio. Svarbu yra apriboti labai karštų dušų naudojimą, kurie taip pat gali sausinti Jūsų odą. Naudojant šiurkščius muilus ir pernelyg plaunant ar šveičiant odą, sausumas taip pat padidės. Jei Jūsų viso kūno oda yra sausa, netrukus po dušo naudokite tinkamą drėkinamąją priemonę ant viso kūno, kol drėgna oda, kad priemonė geriau įsigertų į gilesnius odos sluoksnius.

Riebi oda: linkusi į spuogus, atviros poros, blizganti veido spalva, gali būti nedaug inkštirų. Kadangi hormonai veikia aliejaus gamybą, brendimo metu vykstantys hormoniniai pokyčiai daro įtaką hormonų lygiui, o tai taip pat daro įtaką Jūsų odai. Dažniausia hormonų paveikta odos būklė yra paauglių spuogai. Tai paveikia 70-80% berniukų ir mergaičių, todėl tai yra dažniausias paauglių odos sutrikimas.

Kad riebi oda būtų švari, veidą plaukite mažiausiai 3 kartus per dieną įprastu muilu ir vandeniu. Jei reikia nakčiai galite naudoti tinkamą odos prausiklį. Tai padeda ištirpinti odos riebalus ir pašalinti nešvarumus nuo odos paviršiaus. Jei turite spuogų, nespauskite jų, tai gali išplisti iki uždegimo. Naudokite kosmetiką ir kitas veido priemones, kurios nekemša porų. Laikykite plaukus toliau nuo veido, plaukite plaukus bent kartą per dvi dienas, kad sumažintumėte riebalų kiekį.

Normalios / mišrios veido odos priežiūra: tokiu atveju turite riebią T zoną (kakta, nosis, smakras) ir sausą odą. Jūsų veido poros yra didelės, oda labiau linkusi į inkštirus. Nusiplaukite veidą 2-3 kartus per dieną paprastu muilu ir vandeniu, kad pašalintumėte riebalų kiekį. Drėkinkite sausas vietas, bet ne riebias.

Plaukų priežiūra: plaukite plaukus tinkamu šampūnu 2-3 kartus per savaitę, išlaikydami plaukus tvarkingus bei stilingus. Pasirinkite plaukų juostas, kurios pagamintos iš minkštų medžiagų, nedirginančių plauko. Taip pat plaukų juostas ar gumytes nešiokite tik trumpą ir aktyvų laikotarpį. Nenaudokite per daug plaukų gelių, kremų ar purškalų plaukams, jei naudojate juos, tada 2-3 kartus per dieną valykite kaktą drėgnomis servetėlėmis, kad pašalintumėte dalį produkto nuo kaktos. Dėl produkto buvimo ant kaktos, gali užsikimšti poros, atsirasti spuogų. Ilgai nešiojant plaukų juostas ar gumytes gali sudirginti plauką.