Kaip gauti modelio darbo?

Yra du skirtingi būdai kaip ieškotis modelio darbo. Pirmasis – per modelių agentūrą, antrasis – savarankiškai. Antrasis būdas reiškia, kad modelis turi pats savarankiškai ieškotis modelio darbo, būti atsakingas pats už save. Pirmiausia, ką reikia padaryti abiem atvejais – tai susikurti modelio portfolio. Kiekvienam modeliui reikia profesionalių nuotraukų be jokių klausimų ( ir čia kalbame ne apie „selfius“ iš telefono).
Lengviausias ir mažiausiai išlaidų kainuojantis būdas susikurti portfolio yra foto testai. Tai yra bandomosios fotografų fotosesijos, kurių metu fotografai išbando naują fotografijos įrangą, stilių ir t.t. Kadangi tokioms fotosesijom fotografams reikia modelio, o modeliams reikia nuotraukų – abiejų susitarimu, modelis už modeliavimą gauna nuotraukas kaip atlygį už darbą bei, žinoma, įgauna patirties. Jeigu modelis priklauso modelių agentūrai, portfolio, dažniausiai, modeliui sukuria pati modelių agentūra už tam tikrą mokestį. Bet kuriuos atveju – šios nuotraukos yra modeliui būtinos.
Kurdamas savo portfolio, modelis turi turėti du pagrindinius tikslus – gauti kuo profesionalesnes ir kuo aukštesnės kokybės nuotraukas portfoliui, antrasis – įgyti kuo daugiau patirties priešais kamerą.
Modelio portfolyje turi atsispindėti geriausios modelio pozos, išraiškos. Modelio portfolio turi būti lyg modelio vizitinė kortelė, pasas. Portfolio turi atspindėti ką modelis moka ir kaip profesionaliai jis tai daro.