Ką reikia žinoti, norint tapti iš tiesų sėkmingu modeliu?

Pirmiausia, ką reikia žinoti – tai viską apie savo modeliavimo pramonę. Reikia žinoti apie kiekvieną modeliavimo sritį ir joms keliamus reikalavimus. Kai modeliavimo sritis bus pasirinkta, modelio tikslas toliau tirti pasirinktos srities modeliavimo aplinką. Reikia sugalvoti kaip optimizuoti savęs pardavimą modelių rinkai, kaip ir kam save pateikti. Kokiai modeliavimo sričiai priklausyti, visa tai modelis turi nuspręsti pats. Pagal ką reikia tai nuspręsti – tai pirmiausia, žinoma, kūno išmatavimai ir ūgis. Jeigu modelis aukštas ir lieknas – jis gali pretenduoti į mados ir podiumo modelius, jeigu modelis yra labai fotogeniškas – į reklamos modelius. Reikia pasirinkti vieną tikslą ir jo siekti, nereikia mėtytis ir stengtis būti visose srityse.
Antras dalykas, kuris nulemia sėkmę modeliavime – tai anksti pradėta modelio karjera. Kuo ankščiau pradedama dirbti modeliu, tuo didesni šansai pasiekti modelio karjeros aukštumų. Taip yra todėl, kad sukuriama didžiulė modelio patirtis ir didelis bei rimtas portfolio. Dauguma garsiausių modelių pradėjo savo karjeras dar būdami 13 metų. Kuomet vaikai modeliavimą pradeda nuo mažens, jie užauga šioje pramonėje. Tai yra be galo patrauklu daugumai dizainerių, nes jie būna tikri, kad tokie modeliai žino ką daro ir atstovaus jų liniją ar ženklą aukščiausiu lygiu.
Iš pirmo žvilgsnio galima pamanyti, kad modeliavimas yra tik pozavimas ir šypsojimasis į kamerą, tačiau modeliavime yra labai daug verslo. Svarstant apie modelio karjerą, pirmiausia reikia priimti labai daug sprendimų. Pavyzdžiui, ar modelis atstovaus pats save, ar jis norės, kad jį atstovautų modelių agentūra, jeigu modelių agentūra – kokia tai turėtų būti modelių agentūra, kiek tai modeliui kainuotų ir t.t. Ar savo finansinius reikalus tvarkysis pats modelis ar samdysis buhalterę. Kiek modelis gali investuoti į modelio karjerą ir kiek laiko jai galės skirti. Ar tai bus pagrindinis pajamų šaltinis ar papildomas – šiuos ir dar daugelį klausimų turi modelis sau užduoti prieš pradedant modelio karjerą ir norint, kad ji taptų sėkminga. Nereikėtų bandyti tapti modeliu tik šiaip sau, dėl linksmumo, nes šis kelias bus trumpas ir pareikalaus nemažai investicijų, kurios greičiausiai neatsipirks.