Sportiškos suknelės – vasariškos mados užgaida

Sportinė apranga į mados tendencijų gretas įšoko jau prieš keletą metų ir sėkmingai per sezonus šuoliuoja ligi šiol. Štai ir pakalbėkime apie tai, kaip suderinti sportą, patogumą ir madą šią vasarą?
šiltojo sezono kryptis – minimalizmas, prabanga ir elegancija. Štai ir tie trys svarbiausi raktažodžiai, padėsiantys suformuoti ar atnaujinti nusistovėjusį ir pabodusį stilių. Sportiškos moters įvaizdis atviras interpretacijoms, jis vis dar keičiasi, auga ir eksperimentuoja, pažerdamas naujų originalių mados pavidalų. Tiesa, jis skolinasi motyvus iš tenisininkų, bėgikų aprangos, tačiau susijungęs su dailiais, patogiais kirpimais sukuria naujus patrauklius variantus. Štai, pavyzdžiui, šių metų kolekcijose atsiranda dryžiai (Ralph Lauren), o geometriškai išsidėsčiusios spalvos derinamos dar ir su gėlėtais lopais (River Island). Stilinga, madinga, bet be galo patogu.
Sportiška elegancija turėtų ypač patikti toms, kurioms priimtinas berniukiškas stilius bei toms, kurios ne itin mėgsta aptemptas sukneles, gilias iškirptes ir skeltukus. Šio stiliaus pagrindas – švari estetika ir komfortas, kurį garantuoja didelis universalių, kūno nedirginančių medžiagų pasirinkimas, o originalumo suteikia spalvų paletė. Pernai ši tendencija pasižymėjo tamsiu mėliu bei neoninėmis audinio užuominomis, šiemet neabejotina daugumos dizainerių favoritė – balta spalva. Tačiau tokios pat aktualios ir juodos spalvos sportiškos suknelės, o tendencijų medžiotojoms ir toms, kurios karštų dienų neįsivaizduoja be ryškių tonų, tiksiantis šios vasaros hitas – šiltam, intensyvi raudona koralų spalva. Kaip atrodo sportiška suknelė? Šiemet ji gali priminti marškinėlius, būti paprasta tarsi pailginti kasdieniai marškinėliai (nepamirškite: suknelės turi būti siuvamos iš daug kokybiškesnės medžiagos, nei greitai nusidėvinti medvilnė) ar plati ir išdidinta (oversize tipas), puošta iškarpymais, peršviečiamu audiniu ar tinkleliu… Atletų aprangos užuominos – būtinos, švarūs ir preciziški siluetai – taip pat.
Ką derinti?Drąsiai avėkite sportbačius, o pasiilgusios puošnumo, iš spintos traukite batelius ant platformų. Nors neoniniai akcentai – praėjusios vasaros simbolis, ryškesnių spalvų nevenkite, bet rinkitės natūralesnius atspalvius – aitriai geltoną kaip citrinos žievė, skaisčiai žalią tarsi žolė ar vaiskiai mėlyną kaip giedra padangė.
Verta pagalvoti apie šiuos aksesuarus:kuprinė bus kompaktiška ir patogi, svoris nenuspaus pečių ir pasitarnaus laikysenai, o didelis, masyvus laikrodis pagyvins ir suteiks šarmo minimalistiškam įvaizdžiui.

Kas dar dera prie sportiškos mados?Jei visgi sunkiai prisijaukinate sukneles, išmėginkite trumpus sijonus iš tinklinės medžiagos (prisiminkite tenisininkų ar krepšininkų aprangas), plačius marškinėlius, sportines liemenėles ar net triko. Svarbiausia – rinkitės tai, kas patogu jums pačiai, o tuomet drabužis nepastebimai įsilies į jūsų stilių.