Kvėpavimo pratimas, kuris padeda kūnui atvėsti

„Sitali“ kvėpavimo pratimas – šio kvėpavimo pratimo pavadinimas reiškia „atvėsimas“ ir „ramybė“, todėl kūnas ne tik atvėsta, bet žmogus pajaučia ir vidinę ramybę.
Atsisėskite patogioje vietoje, atsipalaiduokite. Nors ir atsipalaidavę, tačiau nepaleiskite savo nugaros, ji turi išlikti tiesi. Pradėkite stebėti savo kvėpavimą, pajauskite jį. Taisyklingai kvėpuoti reikia per diafragmą – pilvą. Padėkite vieną ranką ant krūtinės, kitą ant pilvo, jeigu kvėpuojant kilnojasi pilvas, tuomet kvėpuojate teisingai, jeigu kilnojasi krūtinė – tuomet turite taisyti savo kvėpavimą taip, kad jaustumėte tik pilvo judėjimą.
Taisyklingai kvėpuojant, praverkite savo burną taip, lyg tartumėte raidę o. Laikykite liežuvį šonuose, palikdami praėjimą orui. Šiek tiek ištieskite liežuvį ir lūpas, kad liežuvis galėtų praeiti. Staigiai įkvėpkite, tarsi įkvėpdami per šiaudelį. Tuomet pastebėkite ir sutelkite visą dėmesį į vėsų, gaivų, gryną orą, patenkantį į Jūsų kūną. Jeigu sunku susikaupti, tuomet pabandykite įsivaizduoti, kad oras, kurio spalva mėlyna, pripildo Jūsų plaučius gaivaus, vėsaus oro ir taip užpildomas visas likęs kūnas. Iškvėpkite orą pilnai per nosį, sugrąžindami liežuvį atgal į savo vietą.
Tokį kvėpavimo pratimą pakartokite kelis kartus. Jeigu jaučiate, kad neišeina susikaupti arba dėmesys į kvėpavimo pratimą dingsta, tiesiog grąžinkite savo dėmesį į pilvo kvėpavimą. Susikoncentruokite ties tuo, kaip jis keliasi ir leidžiasi, kaip po truputį vėsus mėlynas oras – skverbiasi į visą Jūsų kūną.
Šis kvėpavimo pratimas tinka praktiškai bet kam ir bet kokioje vietoje. Tačiau yra keletas išimčių. Šio pratimo nedarykite arba darykite tik pasikonsultavus su gydytoju, jeigu sergate astma arba kokiomis nors kitomis kvėpavimo takų ligomis.