Dizainerės R. Piekautaitės kolekcija skirta vasarai

R.Piekautaitės kolekcijoje yra suderinta klasikinis moteriškumas ir šiuolaikinės idėjos.
Dizainerė šiemet išsiskiria ne tik jai būdingomis romantiškomis nuotaikomis, bet taip pat ir moderniais sprendimais, pastelinių bei sodrių spalvų kontrastais, net subtiliu žvilgsniu į vyrišką garderobą.
Vienas svarbiausių kolekcijos motyvų – itin šviesi, gaivi spalvų paletė, kurią papildo kontrasto efektą sukuriantys ir brandumo suteikiantys tamsesni spalvų akcentai. Kelius siekiančios vasarinės suknelės, berankovės palaidinės, lengvi paltai ir platėjančios kelnės primena impresionistų dailės kūrinius, mat jiems parinktos rožinės spalvos, prislopinto dangaus mėlio, kreminė, smėlio spalvos. Atsvara joms tampa intensyvesni, bet vasara vis tiek dvelkiantys chaki, šlapio asfalto, nakties mėlio atspalviai.
Kolekcijoje meistriškai susipina minimalistinės formos ir romantiškos detalės. Griežto tiesaus kirpimo suknelę tobulai užbaigia lengvai krentančio audinio sijonas, iš pažiūros paprastas suknelės modelis nugaros pusėje sužavi delikačia, balerinos kostiumą primenančia permatomo audinio detale. Sunku nepastebėti ir sudėtingesnių konstrukcijų. Keletą kolekcijos drabužių puošia stambios, moters siluetą gyvu meno kūriniu paverčiančios klostės, neįprastai atrodančios rankovės, judant tarsi banguojantys sijonai.
Nors didžioji dalis kolekcijos siluetų atrodo itin moteriškai ir nepriekaištingai išpildo tradicinę Ramunės Piekautaitės viziją, kai kurie modeliai atrodo tarsi gudrus moteriškas prisilietimas prie įprastai vyriškais laikomų detalių. Pavyzdžiui, įdomiai atrodo švelniai siaurėjantis kelnių modelis su vyrų vakaro aprangai būdinga liemens juosta ir dvieiliu užsegimu, taip pat – griežti trumpomis rankovėmis marškiniai, kuriems moteriškumo suteikia permatomos sekcijos. Kolekcijai svorio suteikia vasariškai atrodantys platėjančių kelnių ir švarkų deriniai, elegantiškas lietpaltis, klostyto audinio šortai.


Derinius papildantys aksesuarai – ne mažiau svarbi vasaros kolekcijos dalis. Dizainerės Piekautaitės gerbėjos pastebės ir įvertins puikiai pažįstamus ant liemens segamus diržus. Jie šįkart pasiūti iš tamsių spalvų lakuotos odos bei puikiai atrodo tiek kartu su gaivių spalvų vasarinėmis suknelėmis, tiek su griežtesnio kirpimo sijonais žemiau kelių. Derinius užbaigia ir tamsių spalvų voko formos delninės rankinės su papildoma juostele riešui, taip pat – vasariški odiniai krepšiai, papuošti ne tik metaliniais akcentais, bet ir plačia rankena bei juosta su dizainerės mados namų simboliu.