Ar žinai pagrindinius avalynės priežiūros principus? O gal vadovaujiesi nusistovėjusiais mitais? Perskaityk ir išmok teisingai prižiūrėti savo batus, kad jie tarnautų ilgiau.
Negalima batų skalbti skalbyklėje. Aukšta temperatūra, vanduo, įvairios skalbimo priemonės ir pats skalbimo procesas skalbyklėje neigiamai veikia batus. Jie greičiau nusidėvi, gali prarasti ne tik spalvą, bet ir formą, atsiklijuoti ir pan. Geriau batus valykite specialiai tam skirtomis priemonėmis, pavyzdžiui, putomis.
Negalima batų džiovinti ant radiatoriaus. Per didelis karštis jiems kenkia, ypač odai. Batai pradeda skilinėti, sausėti, riestis. Ir nors žiemą labai patogu juos užmesti ant radiatoriaus, nes ten jie greitai išdžius, geriau taip nedaryti, nes jau po kelių tokių džiovinimų nauji batai atrodys gerokai nusidėvėję.
Reikia rūpintis savo kojų higiena. Taip, tai turi įtakos ir jūsų batams. Juk nesmagu, jei po visos darbo dienos užsukus į svečius ir nusimovus batus pasklinda nemalonus kvapas. Patartina, turėti bent dvi batų poras ir nešioti jas pakaitomis, kad batai galėtų visiškai išdžiūti ir išsivėdinti. Taip pat, siekiant išvengti nemalonių situacijų, dėvėkite specialius avalynės padelius savo batuose, jų pasirinkimas didelis, tikrai rasite sau tinkamus.
Netinkamas, per dažnas įvairių priemonių batams naudojimas. Arba naudojimas per dideliais kiekiais. Tepant vieną sluoksnį po kito, batams ne pagelbėsite, o greičiau pakenksite. Nuo per didelio kiekio skirtingų medžiagų, batai gali imti skilinėti, sluoksniuotis, deformuotis. Geriau tiesiog nuvalykite batus medžiagine servetėle, jei jie nereikalauja specifinės priežiūros.
Nereikia nusistatyti prieš dirbtinės odos batus. Juos daug lengviau prižiūrėti, nei tikrosios odos avalynę. Dirbtinės odos batai yra atsparesni drėgmei, lengviau ir greičiau džiūna. Taip pat netikra, dirbtinė oda ne taip lengvai deformuojasi, mažiau tamposi, kas ypač aktualu džiovinant šlapią avalynę. Kitas svarbus akcentas, kad dirbtinės odos avalynę nėra būtina impregnuoti, kaip natūralios odos batus.