Skirtingai nei fotosesijos išorėje, lauke, foto studijoje dažniausiai yra baltas fonas. Kai kurios foto studijos turi ir išskleidžiamus, spalvotus fonus, su kuriais modelis taip pat gali dirbti, tačiau tai vis tiek nebus taip kaip fotosesija išorėje. Kitas dalykas fotografuojant foto studijoje yra tas, kad kamera yra susifokusavusi vien tik į modelį, todėl modeliui yra jaučiamas spaudimas.
Kai kurie modeliai nemėgsta fotosesijų foto studijose, kai kurie jas dievina. Tiems modeliams, kurie jaučiasi suvaržyti fotografuodamiesi foto studijoje – yra keli patarimai, kurie palengvins modelio darbą.
Pabandykite panaudoti atramą. Tai gali būti kėdė, stalas ar bet koks objektas, kuris yra studijoje. Tas objektas gali padėti „apšilti“ modeliui pradedant pozuot ir susikoordinuoti.
Pozuoti pradėkite lėtai. Geriausia pradėti paprasčiausiomis pozomis:
vieną ranką uždėti ant klubo, o visą savo svorį perkelti ant vienos kojos, taip leidžiant „atsiskleisti“ klubams;
kita poza – abi rankas uždėti ant klubų, taip įtempiant abi kojas;
dar viena poza gali būti – modelis susideda rankas prie krūtinės, nugara atsisuka į fotografą ir žiūri pro petį į objektyvą. 3, 4 pozų yra idealu kada fotosesija vyksta foto studijoje.
Atsisėskite. Jei grindys foto studijoje nėra purvinos, modelis gali atsisėsti ant žemės. Taip jis galės pozuoti dar keliomis skirtingomis pozomis. Galima šioms pozoms naudoti visas kojas, rankas ir puse liemens. Tokios pozos duoda dinamiškumo modelio portfolio ir pozuoti yra patogu.
Ir nesvarbu, ar modeliui patinka fotosesijos foto studijose ar ne, jis vis tiek turi praktikuotis pozuoti tomis pozomis, kurios palengvina pozavimą foto studijose. Fotografavimas išorėje, lauke – ne visada gali pavykti dėl oro sąlygų ar netinkamo natūralaus apšvietimo, todėl modeliai turi būti tam pasiruošę ir netikėtai prireikus keisti fotosesijos vietą į foto studiją, jie turi būti tam pasiruošę.