11 būdų sumažinti staigų aknės protrūkį

• Atkreipkite dėmesį į gyvenimo būdo pakitimus. Jeigu aknė atsirado iš niekur, atkreipkite dėmesį ar neišgyvenate pakitimų. Dažnai galvojame, kad aknė atsiranda iš išorės, tačiau priežastys dažniausiai yra vidinės. Tai gali būti dietos pakeitimas, stresas, miego trūkumas ar net ėjimas į lovą kitu, nei įprasta, laiku. Todėl skirkite laiko dienoraščio rašymui. Jei Jums tai labai svarbu, surašykite pakeitimus, kuriuos darėte mėnesio bėgyje. Tokiu būdu atkreipsite dėmesį ir į dalykus, kuriuos darėte nesąmoningai.
• Nusiraminkite. Jeigu patiriate staigų aknės protrūkį, svarbu nusiraminti. Žinoma, tai nėra lengva. Kartais tai kainuoja labai daug ašarų. Tačiau stresas situacijos tikrai negerina, kadangi kortizolis, kuris išskiriamas patiriant stresą, skatina aknės atsiradimą, todėl stresuodami Jūs tik dar labiau bloginate situaciją. Stresą numalšinti gali padėti jogos treniruotės arba tiesiog pasistenkite galvoti apie dalykus, kurie Jums kelia džiaugsmą.
• Naudokite veido masažuoklį. Jis puikiai atpalaiduoja, todėl gerai naudoti prieš miegą. Negana to, jis padės Jūsų produktams geriau įsigerti.
• Užsirašykite į kosmetologo procedūrą. Jeigu turite laiko, kurį galėtumėte tam skirti, žinokite, kad profesionali procedūra tikrai padės Jūsų aknei greičiau išnykti.
• Užsitepkite veido kaukę. Jeigu neturite laiko veido procedūrai, neleiskite tam užkirsti Jums kelią turėti gražią odą, kurios Jūs nusipelnėte. Yra begalė produktų, kurie pakeis spa procedūrą ir juos galite naudoti namie. Atkreipkite dėmesį į savo odos būklę, pasiskaitykite internete ir išsirinkite Jums tinkančią veido kaukę. Kai Jūsų oda išberta aknės, labai svarbu su ja elgtis ypač švelniai, kad dar labiau jos nepažeistumėte.
• Ištirkite savo dietą. Jeigu tuo pačiu metu, kai pastebite aknės protrūkį, jaučiate skausmą ar diskomfortą pilve, to priežastis greičiausiai yra būtent Jūsų dieta. Iš savo valgiaraščio išbraukite pieno produktus ir valgykite daug daržovių bei vaisių. Jeigu negalite rasti priežasties savarankiškai, reikėtų kreiptis į gydytoją dietologą.
• Būkite budrūs dėl savo higienos. Tai yra akivaizdu, tačiau kai atsakingai odą prižiūrite daug mėnesių, yra lengva apsileisti. Pavyzdžiui, jei pasportavote, nereikėtų laukti o iš karto eiti nusiprausti. Taip pat svarbu sportuoti švariu veidu. Prieš treniruotę nuvalykite veidą net jei esate be makiažo.
• Jei įmanoma, stenkitės vengti makiažo. Tai gali būti visiškai nerealu, jei esate užsiėmęs žmogus, kuris normaliai dėvi makiažą. Tačiau pasistenkite jo vengti, kai įmanoma. Tai yra svarbu todėl, kad reikia leisti odai kvėpuoti. Ypač, kai patiriate aknės protrūkį. Būtinai nusivalykite makiažą prieš miegą ir rytus leiskite be makiažo, jei išeinate tik po pietų. O kai naudojate makiažą, stenkitės rinktis aukštos kokybės produktus, kurie nekemša porų.
• Ryte prabudę iš karto nusiprauskite veidą. Jūsų oda per naktį naujinasi ir taip pat trinasi į patalynę, todėl ryte būtina ją nuplauti, kad nesikimštų poros.
• Stropiai laikykitės savo odos priežiūros rutinos. Kartais pamirštate nusiplauti veidą arba jį patepti kremu ir galvojate, kad čia nieko tokio, tačiau patikėkite, tai reiškia labai daug, todėl netingėkite laikytis savo rutinos.
• Tegul rutina būna nesudėtinga. Jei patiriate aknės išbėrimą, reiškia, kad Jūsų oda jautri ir sudirgusi, todėl tepant daug įvairių produktų, ji gali dar labiau sudirgti. Užteks du kartus per dieną prausti veidą ir jį tepti drėkinamuoju kremu bei kas savaitę naudoti veido kaukę.