Kaip išsirinkti fotografa modelio portfoliui

Tačiau kartais taip nutinka, kad modelis būna nusivylęs fotografo darbu ir galutiniu nuotraukų rezultatu.
Modeliai turi nusiteikti, kad ne visos jų nuotraukos turi būti tobulos, nepavykę kadrai taip pat gali duoti naudos. Po nepavykusių nuotraukų modeliai turi galimybę mokytis iš savo klaidų, įgyti daugiau patirties pozuojant ir išgaunant reikiamų kadrų. Nėra nei vieno modelio, kuriam nebūtų nepasisekę su fotosesija ar su fotografu, juk kiekviena patirtis yra naudinga ir dėl kiekvienos nesėkmės galima pasimokyti.
Ieškant fotografo, prieš jam skambinant ar susisiekiant elektroniniu paštu, reikia jį išanalizuoti. Pirmiausia – apžiūrėti jo darbus, jo padarytus portfolio. Šiuos portfolio galite rasti tiek fotografo asmeniniame puslapyje, tiek socialiniuose tinklapiuose . Niekada nedirbkite su fotografu, kurio darbų Jūs nematėte. Šis fotografo ieškojimo periodas yra labai svarbus, nes tik pamatę fotografo darbus, suprasite ar jis yra būtent modelio portfolio fotografas, ar jis yra visai kitos fotografijos srities specialistas.
Efektyviausias būdas turėti gerą fotosesiją, geras nuotraukas savo portfoliui, tai turėti išankstinį planą – ko Jūs norite. Iš anksto turite žinoti portfolio idėją, koncepciją, temą, kokios būtent nuotraukos Jums reikalingos. Visa to žinojimas yra puikus pirmas įspūdis fotografams ir savo kaip modelio profesionalumo parodymas. Nei vienas fotografas nenori gaišinti savo laiko, o jis yra gaišinamas, kai modelis pats nežino kokių nuotraukų jis nori, kokių nuotraukų trūksta jo portfoliui, ir fotografas turi jo klausinėti , tai užima papildomo laiko.
Su fotografu pirmą kartą susitikite ne per pačią fotosesiją, bet ankščiau jos. Tai vienas iš geriausių būdų jaustis patogiai ir labiau pasitikinčiam fotosesijos metu, nes Jūs jau būsite susipažinę.
Kai kurie fotografai fotografuoja milijoną kadrų per sekundę. Kiti rečiau. Modeliui yra svarbu žinoti, koks yra fotografo fotografavimo stilius. Tai jiems padėtų fotosesijoje, nes jie žinotų ko tikėtis.

Renkantis fotografą, būtina išankstinė jo analizė, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepavykusių nuotraukų, todėl tam negailėkite skirti savo laiko.