Ką daryti, jeigu tavo vaikas nori būti modeliu?

Daugelis vaikų susižavi modeliavimu dar ankstyvajame amžiuje. Tokio susižavėjimo priežastis dažniausiai būna per televiziją rodomi mados pasirodymai, mados žurnalai, reklamos ar filmai apie princeses, kurios niekuo nesiskiria nuo modelių realybėje. Vaikai į tuos gražius žmonės lygiuojasi, svajoja tapti tokiais. Jeigu vaikai tikrai nuoširdžiai „trykšta“ noru tapti modeliu – tėvai neturėtų tam priešintis. Tačiau nuo ko pradėti? Dalinamės keliais paprastais patarimais – nuo ko pradėti savo vaiko modelio karjerą.
Pagrindinis patarimas šia tema būtų – tai vengti būti „scenos mama“. Tai nebūtų sveiki santykiai nei su Jūsų vaikais, nei su kitais šeimos nariais. Geriau būkite palaikanti mama, nepersistenkite per daug kontroliuodama savo vaiką ir nepalikdama vietos kitoms vaiko aistroms.
Pirmasis žingsnis būtų -susirasti modelių agentūrą, į kurią galėtų patekti Jūsų vaikas. Tačiau nereikia pulti prie pačios pirmos, kuri priima Jūsų vaiką, geriau paieškoti kiek įmanoma daugiau agentūrų, jas gerai išsinagrinėti ir pasirinkti tą, kuri būtų tinkamiausia tiek vaikui, tiek Jūsų lūkesčiams.
Sekantis žingsnis – tai padėti vaikui priprasti prie kameros. Padarykite keletą asmeninių fotosesijų, kad vaikas apsiprastų ir įgautų šiek tiek patirties. Tas labai reikalinga, kad pasirinkus klientams jį fotosesijai – jis paprasčiausiai neišsigąstų ir nepabėgtų, pamatęs kameras, nukreiptas į jį.
Rimtai ir nuoširdžiai pasišnekėkite su savo vaiku prieš pasiryžtant eiti šiuo keliu. Jūs turite įsitikinti, kad Jūsų vaikas tikrai supranta kur jis veržiasi. Vaikas turi žinoti ne tik tą linksmąją modelių pasaulio dalį, kurioje modeliams daromi profesionalūs makiažai ir šukuosenos, kurioje jie yra aprengiami brangiais, garsiausių dizainerių rūbais, kurioje juos „garbins“ ir pavydės kiti bendramečiai. Vaikai turi žinoti ir blogąją dalį, kurioje atsiranda ilgos dienos, ankstyvi rytai, vakarėlių su draugais nebuvimas savaitgaliais. Jūs taip pat turite leisti savo vaikui žinoti, kiek savo laiko ir pinigų galite skirti vaiko modelio karjerai. Vaikai turi suprasti, kad modelio darbas jokiais būdais nėra geresnis už bet kokį darbą, kurį galima susirasti baigus universitetą.
Todėl būkite protingi tėvai ir, jeigu vaikas tikrai nuoširdžiai trokšta būti modeliu – neužgniaužkite jo troškimo.