Kolagenas – baltymas, natūraliai randamas kiekvienos merginos, moters ar vyro organizme. Jis yra pagrindinis mūsų plaukų, odos, kaulų, nagų ir raumenų komponentas, dažnai vadinamas „klijais“ laikančiais mūsų kūną. Mūsų kūnai gamina kolageną skaidydamas aminorūgštis valgomuose baltymuose, pavyzdžiui mėsoje, kiaušiniuose ar riešutuose. Tačiau senstant jis yra prarandamas palaipsniui, kas lemia odos raukšlėjimąsi, taip pat kolageno netekimą skatina rūkymas, netinkama mityba.
Skirtingi kolageno tipai, kurių yra žinoma 28, tačiau yra trys dažniausiai pasitaikantys. Kolagenas I – sudaro daugiau nei 90% Jūsų kūno kolageno, jo yra visuose Jūsų kūno audiniuose, nuo dantų iki kraujagyslių. Kolagenas II – dažniausiai randamas kremzlėse. Kolagenas III – randamas jungiamajame audinyje, vadinamu tinklinės skaidulos, kurios sudaro kaulų čiulpus bei kitus organus. Taigi, galite matyti, kad kolagenas vaidina svarbų vaidmenį atliekant daugelį Jūsų kūno funkcijų, todėl jis yra svarbus Jūsų sveikatai.
Kaip ir, bet koks kitas grožio ingredientas, apie kolageną sklando daugybė kalbų apie jo naudą mūsų organizmui, pradedant nuo storesnių, ilgesnių plaukų, iki virškinimo problemų gydymo. Iki šiol tyrimai parodė, jog kolageno papildų vartojimas gali pagerinti odos elastingumą, taip suteikiant putlesnės, švytinčios odos išvaizdą; padidinti odos drėkinimą, sumažinti raukšles, apsaugoti nuo UV spindulių bei odos senėjimo, taip pat gali padėti sustiprinti trapius nagus, apsaugoti nuo plaukų slinkimo. Kolagenas stiprina kaulus, padeda greičiau gyti žaizdoms, raumenims.
Kolagenas, kuris yra grožio produktuose, yra išgaunamas iš gyvūnų, tokių kaip žuvys, karvės, kiaulės ar vištos audinių. Kolageno papilduose yra kolageno peptidų (hidrolizuotas kolagenas), tai kolagenai, kurie yra hidrolizuoti, kad Jūsų kūnas galėtų geriau jį suvirškinti. Kadangi kolageno peptidai tirpsta skysčiuose, taip juos yra lengviau įtraukti į Jūsų mitybą. Taip pat kolageno galite gauti ir valgydami kolageno turinčius maisto produktus, pavyzdžiui virtą kaulų sultinį. Kadangi kolagenas yra gyvūninis baltymas, deja, bet nėra veganiškų kolageno šaltinių, nors yra augalinių papildų, kurie padeda padidinti natūralią organizmo kolageno gamybą.
Tyrimai rodo, kad kolageno vartojimas gali pagerinti Jūsų odą, tačiau kolageno įsisavinimas į organizmą yra kiek kitoks. Žinoma, kad kolageno molekulės yra per didelės, kad prasiskverbtų per viršutinius Jūsų odos sluoksnius tiesiai į Jūsų organizmą, tačiau kolagenas gerai jungiasi su vandeniu, tad jis puikiai drėkins ir išlaikys Jūsų odą kuo drėgnesnę.